Strona główna img Stowarzyszenie img Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Finansów i Rachunkowości

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Finansów i Rachunkowości

W dniu 20 marca 2019 r. odbył się X Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Finansów i Rachunkowości. Organizatorami konkursu były  Katedra Finansów i Zakład Rachunkowości Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce - Oddział Okręgowy w Koszalinie przy współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Finansów POLTECH Koszalin oraz Studenckim Kołem Naukowym Rachunkowości Rachmistrz.

Konkurs adresowany był do szkół ponadgimnazjalnych. 

Każda szkoła na podstawie wcześniej przeprowadzonych testów wyłoniła do finału trzech najlepszych uczestników. W finale uczniowie mieli do rozwiązania test i zadania z zakresu wiedzy o finansach i rachunkowości. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne i książkowe.

Konkursowi towarzyszył wykład dla uczniów i nauczycieli pod tytułem „Problemy w rachunkowości projektów unijnych – ewidencja, sprawozdawczość i podatki” autorstwa doktora Krzysztofa Dziadka z Zakładu Rachunkowości WNE. 

Oto pierwsza piątka laureatów:

1. Michał Maczyszyn (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach),

2. Alicja Leyk (Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach),

3. Maciej Lis (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach),

4. Mateusz Szymański (Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie)

5. Klaudia Brodaczewska (Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie).

© 2019 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Okręgowy w Koszalinie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO