Miasto:
Koszalin
Typ:
Szkolenie
Tryb:
dzienny
Opłata:
353,- zł od osoby
318,- zł Cena dla członków

Zmiany w prawie pracy

 Szkolenie 7 godz. lekcyjnych 9:00 - 14:15

PROGRAM

Nowelizacja  Kodeksie pracy w 2023 r. -  zmiany w umowach o pracę, w dokumentacji pracowniczej i dodatkowe uprawnienia pracownicze i rodzicielskie.

 Nowe zasady zatrudniania na podstawie umowy o prace na okres próbny i czas określony.:

  1. Zatrudnianie pracownika na okres próbny i czas określony.

- zmiany w umowie o pracę,

-uzasadnianie wypowiedzenia – nowe zasady ochrony przed wypowiedzeniem umowy o pracę.

-okoliczności, które nie mogą być przyczyną rozwiązania umowy o pracę

  1. Nowe treści w dodatkowej informacji do umowy o pracę – nowe obowiązki pracodawcy, sposób i termin przekazywania informacji .

- nowe treści w informacji dla pracownika wykonującego pracę za granicą.

-sankcje za nieudzielenie informacji,

-prawo pracownika do pozostawania w jednoczesnym zatrudnieniu

-nowe wytyczne dotyczące czasu szkolenia w godzinach pracy i kosztów pracodawcy

-  wniosek pracownika o zmianę rodzaju umowy.

-nowa umowa o pracę zdalną.

Dokumentacja pracownicza pracy zdalnej.

Przerwy w czasie pracy wliczane do czasu pracy pracownika.

  1. Zmiany w uprawnieniach urlopowych pracowników:

Nowe urlopy opiekuńcze – zasady przyznawania.

Nowe uprawnienie - dni wolne z tytułu siły wyższej,

Możliwość elastycznej praca dla rodziców dzieci do lat 8,

Zakaz niekorzystnego traktowania pracownika, który będzie chciał skorzystać z przysługujących mu uprawnień,

Nowe zasady i procedura składania wniosku o elastyczną organizację pracy.

Urlop rodzicielski po zmianach,

Zasiłek macierzyński – zmiana w wysokości  odpłatności,

Urlop ojcowski – nowy okres uprawniający pracownika.

Urlop wychowawczy- zmiana postaci składania wniosków.

Co się zmieniło w przepisach dotyczących dni opieki nad dzieckiem.

Zmiana formy składania wniosków.

Nowe wykroczenia zagrożone karą grzywny.

III. Zmian w Kodeksie pracy dotyczący badania trzeźwości pracowników.

1.     Kontrola trzeźwości .

2.     Zasady przeprowadzania kontroli i badań oraz nowe obowiązki pracodawcy z tym związane. Przetwarzanie danych osobowych .

3.      Kontrola pracowników na obecność środków działających podobnie do alkoholu.

IV. Nowelizacja przepisów Kodeksu pracy -wprowadzenie pracy zdalnej.

  1. Pojęcie pracy zdalnej .
  2. Rodzaje pracy zdalnej. Możliwości łączenia różnych rodzajów pracy zdalnej.
  3. Miejsca wykonywania pracy zdalnej.
  4. Polecenie pracy zdalnej- sytuacje, w których pracodawca będzie mógł polecić pracownikowi pracę zdalną.
  5. Krąg podmiotowy osób, którym przysługuje roszczenie o pracę zdalną. Zasady żądania przez pracownika pracy w zdalnej – kiedy pracownik będzie mógł żądać pracy zdalnej?
  6. Rola zakładowych źródeł regulacji w zakresie pracy zdalnej – porozumienie, regulamin, indywidulane porozumienie z pracownikiem.
  7. Dodatkowe obowiązki pracodawcy związane z pracą zdalną
  8. Zasada równego traktowanie pracowników zdalnych.
  9. Ochrona danych osobowych w pracy zdalnej.
  10. Koszty pracy zdalnej
  11. Sposoby kontaktowania się z pracownikiem wykonującym pracę zdalnie .
  12. Planowanie i rozliczanie czasu pracy przy pracy zdalnej; Preferowane systemy czasu pracy przy pracy zdalnej.
  13. Kontrola pracy zdalnej. Zasady kontroli  i nadzór nad pracownikiem zdalnym – na odległość i bezpośrednio.

V. Nowe dokumenty w aktach osobowych pracownika – nowelizacja rozporządzenia w sprawie prowadzenia dokumentacji pracowniczej.

OPŁATA:

  • 353,- zł brutto od osoby/ 318,- zł dla członków Stowarzyszenia

Cena obejmuje:

  • wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Materiały i zaświadczenie zostaną wysłane na adres mailowy uczestnika.

DODATKOWE INFORMACJE:

WYKŁADOWCA:

ALDONA WIEJAK-GŁUSZKO

prawnik, specjalista ds. prawa pracy z kilkunastoletnim doświadczeniem. Ukończyła aplikację sądową. Doświadczenie zawodowe nabyła pracując jako specjalista w Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowym Inspektoracie Pracy w Szczecinie w latach 2008-2019, gdzie udzielała porad prawnych, przygotowywała analizę i opinie prawne z zakresu prawa pracy, zajmowała się współpracą z jednostkami administracji państwowej i partnerami społecznymi (związki zawodowe). Współpracowała z lokalnymi mediami oraz brała czynny udział akcjach promocyjno-prewencyjnych organizowanych przez PIP. Obecnie prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy dla pracodawców, pracowników oraz związków zawodowych.

Wpłaty prosimy dokonywać na konto bankowe: SANTANDER BANK POLSKA 40 1500 1096 1214 7000 8566 0000

Ważne

Rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić w formie pisemnej najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym wiąże się z koniecznością pokrycia 100% kosztów szkolenia. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z konieczności dokonania opłaty za zgłoszony udział.

Dane uczestnika szkolenia
PESEL niezbędny do wystawienia zaświadczenia zgodnego z § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (tj. Dz. U. poz. 2175)
Prosimy podać kontaktowy numer telefonu (np +48 111 111 111 / 123456789 / 61 123 45 67 89). Prosimy wpisać tylko 1 numer.
Kod rabatowy
Zniżka

Członkowie wspierający Stowarzyszenie z opłaconą składką roczną korzystają z 10% zniżki od całości należności przy odpłatności za dany kurs.

Dane drugiego uczestnika szkolenia
Zniżka

Dane trzeciego uczestnika szkolenia
Zniżka

Dane czwartego uczestnika szkolenia
Zniżka

Dane piątego uczestnika szkolenia
Zniżka

Dane szóstego uczestnika szkolenia
Zniżka

Dane siódmego uczestnika szkolenia
Zniżka

Dane ósmego uczestnika szkolenia
Zniżka

Dane dziewiątego uczestnika szkolenia
Zniżka

Dane dziesiątego uczestnika szkolenia
Zniżka

Dane do faktury
* pola wymagane

Deklaracja uczestnika szkolenia

ul. Zwycięstwa 148 (I piętro)
75-613 Koszalin

tel. 94 342 43 85
fax 94 346 38 27

biuro@koszalin.skwp.pl
szkolenia@koszalin.skwp.pl

Santander 40 1500 1096 1214 7000 8566 0000