INFORMACJA OGÓLNA:
Szkolenie odbędzie się w godzinach 9:00 - 14:30 (7 godzin lekcyjnych).
Szkolenie prowadzone jest w formie on-line, tj. szkolenie transmitowane „na żywo” zaproszonym uczestnikom. Dzień lub dwa dni przed szkoleniem uczestnik otrzymuje na podany w zgłoszeniu adres e-mail zaproszenie (link) do wydarzenia. Kilkanaście minut przed rozpoczęciem szkolenia uczestnik – za pomocą otrzymanego zaproszenia – klikając w podany link, loguje się do platformy wykorzystywanej do przeprowadzenia szkolenia.
Uczestnicy wraz z zaproszeniem na szkolenie otrzymają materiały w wersji elektronicznej. Materiały te będą także wyświetlane przez prowadzącego podczas szkolenia. Do udziału w szkoleniu będą potrzebować Państwo sprzętu z funkcją dźwięku (komputer, laptop, tablet itp.) oraz dostępu do Internetu.
Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu szkolenia, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Google Chrome, Firefox lub Opera.
W ramach szkolenia zapewniamy:
- uczestnictwo w szkoleniu online,
- materiały szkoleniowe,
- zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu
PROGRAM:
1.Konsekwencje wyłączenia małych przedsiębiorstw spod działania ustawy
2.Jakie środki pracodawca może podjąć, aby utrzymać pozycję w czasie kryzysu?
3.Zakres przedmiotowy i podmiotowy obowiązywania ustawy
4.Kryteria doboru pracowników w zakresie podjęcia działań polegających na rozwiązaniu umowy o pracę .
5.Katalog przyczyn uzasadniających redukcję zatrudnienia.
6.Co oznaczaną przyczyny rozwiązania umowy niedotyczące pracowników? Jak je definiować?
7.Sposoby rozwiązania umowy – za wypowiedzeniem, na mocy porozumienia stron. Dopuszczalność wypowiedzenia.
8.Procedura przeprowadzania zwolnień grupowych
9.Jak liczyć terminy i stan zatrudnienia na gruncie ustawy o zwolnieniach grupowych?
10.Jak wręczyć wypowiedzenie na odległość w czasie COVID-19?
11.Odprawy z tytułu zwolnień grupowych i indywidualnych
12.Ograniczenia w zakresie wysokości odpraw, o których mowa w przepisach „tarczy 4.0” mają zastosowanie do procedury zwolnień grupowych?
13.Zwolnienie indywidualne w ustawie o zwolnieniach grupowych.
14.Konsultacje i uzgodnienia z organizacjami związkowymi – tryb i sposób konsultacji, katalog informacji niezbędnych do przekazania organizacjom związkowym.
15.Porozumienie i regulamin zwolnień grupowych – ustalenie treści, wzory dokumentów.
16.Obowiązki pracodawcy wobec urzędu pracy.
17.Czy zastosowanie mechanizmów wsparcia opisanych w art. 15gb „tarczy 4.0” może utrudnić pracodawcy uruchomienie procedury zwolnień grupowych?
DODATKOWE INFORMACJE:
WYKŁADOWCA: ALDONA WIEJAK-GŁUSZKO: prawnik, specjalista ds. prawa pracy z kilkunastoletnim doświadczeniem. Ukończyła aplikację sądową. Doświadczenie zawodowe nabyła pracując jako specjalista w Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowym Inspektoracie Pracy w Szczecinie w latach 2008-2019, gdzie udzielała porad prawnych, przygotowywała analizę i opinie prawne z zakresu prawa pracy, zajmowała się współpracą z jednostkami administracji państwowej i partnerami społecznymi (związki zawodowe). Współpracowała z lokalnymi mediami oraz brała czynny udział akcjach promocyjno-prewencyjnych organizowanych przez PIP. Obecnie prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy dla pracodawców, pracowników oraz związków zawodowych.
Wpłaty prosimy dokonywać na konto bankowe: SANTANDER BANK POLSKA 40 1500 1096 1214 7000 8566 0000
Ważne
Rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić w formie pisemnej najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym wiąże się z koniecznością pokrycia 100% kosztów szkolenia. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z konieczności dokonania opłaty za zgłoszony udział.