Czas szkolenia: 7 godzin.
- Wprowadzenie.
- Omówienie definicji ustawowych.
- Zasady tworzenia KZP
- Międzyzakładowe KZP
- Organy kontrolne.
- Warunki i zakres świadczenia pomocy przez pracodawcę.
- Członkostwo i organy KZP oraz ich kompetencje. Umowy pomiędzy pracodawcą a „kasą” – prawa i obowiązki. Zasady wykonywania czynności podejmowanych u pracodawcy przez członków kasy w związku z realizacją ich obowiązków w zarządzie i komisji rewizyjnej.
- Nowe uregulowania w zakresie społecznego nadzoru nad kasami – konieczność przekazywania „podmiotowi nadzorującemu” dokumentów wytwarzanych przez „kasę” – protokoły, sprawozdania finansowe, statut,
- Ustawowe wymagania w zakresie niezbędnych elementów statutu.
- Nowe zasady składania deklaracji i prowadzenia dokumentacji. Pisemna, dokumentowa i elektroniczna.
- Gospodarka finansowa KZP: Fundusze KZP – ich konstrukcja i przeznaczenie. Nowe zasady zwrotu wkładów członkowskich.
- Rachunkowość KZP – księgi rachunkowe, sprawozdawczość i polityka rachunkowości i zastosowanie odpowiedniego oprogramowania. Konieczność stosowania ustawy o rachunkowości.
- Obowiązki pracodawcy u którego KZP funkcjonowała przed 11.10 2021.
- Przetwarzanie danych osobowych.
- Likwidacja KZP.
- Przepisy karne.
- Zmiany w przepisach obowiązujących (egzekucja z zapomogi – kodeks postępowania cywilnego i ustawy o postepowaniu egzekucyjnym w administracji).
- Przepisy przejściowe, dostosowujące i przepis końcowy.
OPŁATA:
- 389,- zł brutto od osoby/ 350,- zł dla członków Stowarzyszenia
Cena obejmuje:
- wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
DODATKOWE INFORMACJE:
WYKŁADOWCA: ALDONA WIEJAK-GŁUSZKO
prawnik, specjalista ds. prawa pracy z kilkunastoletnim doświadczeniem. Ukończyła aplikację sądową. Doświadczenie zawodowe nabyła pracując jako specjalista w Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowym Inspektoracie Pracy w Szczecinie w latach 2008-2019, gdzie udzielała porad prawnych, przygotowywała analizę i opinie prawne z zakresu prawa pracy, zajmowała się współpracą z jednostkami administracji państwowej i partnerami społecznymi (związki zawodowe). Współpracowała z lokalnymi mediami oraz brała czynny udział akcjach promocyjno-prewencyjnych organizowanych przez PIP. Obecnie prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy dla pracodawców, pracowników oraz związków zawodowych.
Wpłaty prosimy dokonywać na konto bankowe: SANTANDER BANK POLSKA 40 1500 1096 1214 7000 8566 0000
Ważne
Rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić w formie pisemnej najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym wiąże się z koniecznością pokrycia 100% kosztów szkolenia. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z konieczności dokonania opłaty za zgłoszony udział.