WYKŁADOWCA: DAMIAN KUBIAK - Absolwent Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wykładowca akademicki przedmiotów związanych z rachunkowością, rachunkowością zarządczą, rachunkowością informatyczną, controllingiem i finansami. Wieloletni wykładowca OD SKwP - prowadzi zajęcia w ramach I i II stopnia certyfikacji zawodu księgowego, ochrony danych osobowych i wykorzystania narzędzi informatycznych w księgowości oraz w procesach kadrowo-płacowych. Posiada złożony egzamin uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. W przeszłości dyrektor komórki ds. informatyki w jednostce samorządu terytorialnego. Obecnie zatrudniony na stanowisku dyrektora finansowego i głównego księgowego w spółce komunalnej. Prowadzi też własną działalność gospodarczą, w ramach której świadczy usługi szkoleniowe oraz usługi związane z administrowaniem i zarządzaniem systemami informatycznymi.
CEL KURSU ORAZ WYMAGANIA WSTĘPNE DLA SŁUCHACZY:
Celem kursu jest zapoznanie użytkownika z zasadami pracy w arkuszu kalkulacyjnym oraz jego zastosowaniem i możliwościami. Użytkownik zapozna się z tworzeniem podstawowych obliczeń oraz z gotowymi rozwiązanymi analitycznymi, ułatwiającymi typowe zadania w pracy, domu, uczelni itp. W ramach szkolenia omawiana jest również problematyka graficznej prezentacji danych, bezpieczeństwa, drukowania.
Słuchaczami kursu mogą być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę doskonalenia zawodowego oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy zawodowej.
UCZESTNICY SZKOLENIA: wszystkie osoby zainteresowane poznaniem szczegółowo programu MICROSOFT EXCEL.
ORGANIZACJA:
Kurs jest zorganizowany w formie online.
Kurs obejmuje 2 dni (14 godz. lekcyjnych) w dniach
25 oraz 26 lutego 2025 r. /09:00 - 14:45
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Szkolenie uruchamiane jest z chwilą pełnego naboru grupy słuchaczy.
METODY PRACY I MATERIAŁY SZKOLENIOWE:
Proces kształcenia na kursie realizowany jest w formie warsztatów ONLINE, polegających na zdalnym, w czasie rzeczywistym, interaktywnym spotkaniu video z wykładowcą, do którego otrzymują Państwo dostęp za pośrednictwem platformy internetowej. W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę, które zostaną przesłane Państwu w formie elektronicznej przed szkoleniem.
OPIS SZKOLENIA I WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Uczestnik powinien dysponować komputerem lub urządzeniem mobilnym, z dostępem do Internetu (przeglądarka Google Chrome lub Firefox). Szczegóły dotyczące wykorzystania i obsługi platformy potrzebnej do szkolenia online otrzymają Państwo po złożeniu formularza zgłoszeniowego.
PROGRAM:
- Wprowadzenie do pracy z programem MS Excel:
- pojęcia skoroszytu, arkusza,
- otwieranie i zapisywanie plików,
- formaty plików,
- menu główne programu, wstążka narzędziowa.
- Podstawowa praca z danymi w arkuszu:
- wprowadzanie danych,
- seryjne wprowadzanie danych,
- Adresowanie komórek,
- Wklejanie i usuwanie kolumn/wierszy.
- Formatowanie komórek:
- Wybór krojów pisma i kolorów,
- Obramowanie i cieniowanie,
- Formaty komórek,
- Kopiowanie i wklejanie specjalne.
- Praca z danymi:
- Proste formuły matematyczne,
- kopiowanie i wklejanie danych.
- Wykonywanie obliczeń i operacji przy wykorzystaniu formuł i funkcji
- Matematycznych,
- Logicznych,
- Statystycznych,
- Tekstowych,
- Daty i czasu.
- Sortowanie i filtrowanie danych.
- Formatowanie warunkowe danych.
- Tworzenie wykresów.
- Przygotowywanie wydruków.
- Ochrona danych
EFEKTEM KSZTAŁCENIA NA KURSIE BĘDZIE:
- uzyskanie niezbędnej wiedzy dotyczącej zasad pracy w arkuszu kalkulacyjnym oraz jego zastosowania w praktyce oraz zapoznanie się z tworzeniem podstawowych obliczeń wraz z gotowymi rozwiązanymi analitycznymi, ułatwiającymi typowe zadania w pracy, domu, uczelni itp.
- umiejętność wykonywania pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
- umiejętność przewidywania skutków i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte działania.
SPOSÓB I FORMA ZALICZENIA:
Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu wydanego na podstawie § 23 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2175).
DODATKOWE INFORMACJE:
Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.wroclaw.skwp.pl.
Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia, które nadejdą po zamknięciu listy zgłoszeń są umieszczane na liście rezerwowej.
Potwierdzenie o uczestnictwie w szkoleniu prześlemy pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w zgłoszeniu.
Wykładowcy nie wyrażają zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.
Realizacja szkolenia jest uzależniona od zainteresowania powyższą tematyką. Forma i termin rozpoczęcia i zakończenia kursu mogą ulec zmianie.
OPŁATA
- 700 zł - dla członków wspierających SKwP Oddział Okręgowy w Koszalinie z opłaconą na bieżąco składką
- 777 zł - dla pozostałych osób
Cena obejmuje:
- wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia
INFORMACJE DODATKOWE
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest nadesłanie karty zgłoszenia e-mail’em na nasz adres: szkolenia@koszalin.skwp.pl lub poprzez formularz online na stronie internetowej oraz dokonanie wpłaty.
Wpłaty prosimy dokonywać na konto bankowe:
SANTANDER BANK POLSKA 40 1500 1096 1214 7000 8566 0000
Jeżeli do dnia poprzedzającego szkolenie należność ureguluje zbyt mała ilość osób to szkolenie zostanie odwołane (informacja zostanie wysłana drogą mailową).
Rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić bezwzględnie w formie pisemnej (za pośrednictwem poczty mailowej) najpóźniej do dnia poprzedzającego szkolenie. Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się
z koniecznością pokrycia kosztów szkolenia przez zgłaszającego w wysokości 100%. Nieuczestniczenie w szkoleniu nie skutkuje zwrotem wpłaconej należności.
Karta zgłoszenia jest prawnie wiążącą umową zawartą pomiędzy organizatorem szkolenia a zgłaszającym.